حتما تاکنون تصاویر کوچک یا همان آیکون را در کنار نوار آدرس سایت در حال نمایش یا محل نمایش عنوان سایت، دربرنامه مرورگر خود دیده اید، این تصویر کوچک اصطلاحا Favicon  نام دارد. در این مطلب قصد داریم چگونگی قرار دادن این آیکون ریز را به شما آموزش دهیم.برای ادامه آموزش بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

 

برای انجام این کار دو مرحله باید صورت گیرد : آماده سازی آیکون- قرار دادن کد نمایش دهنده آیکون در کد قالب وبلاگ یا سایت شما  .

شما باید ابتدا یک تصویر ۱۶ در ۱۶ پیکسل آماده کنید. این کار را می توان با استفاده از برنامه های گرافیکی و یا سایت های مخصوص ارائهFavicon  انجام داد.فرمت فایل تصویری شما حتی الامکان باید یکی از این فرمت ها باشد

 Png ,ico  تا در مرورگر قابل نمایش باشد.چنانچه با نرم افزارهای گرافیکی آشنایی ندارید یا امکان طراحی برای شما نیست ، سایت Favicon.cc   ‌این امکان را برای شما به راحتی میسر کرده است. کافی است به سایت مراجعه کرده و آیکون دلخواه خود را بسازید. این سایت قابلیت تبدیل تصویر مورد نظر شما به Favicon را نیز دارد.

با توجه به اینکه در Favicon محدودیت نمایش تعداد رنگ وجود دارد ممکن است طرح شما چندان چشمگیر در نیاید، پس نمی توان از گرافیک بالا یا جزییات زیادی بهره برد. پس از طراحی در آن سایت ، فایل favicon  را دانلود کنید. فایل دانلود شده بدین نام خواهد بود : favicon.ico

این فایل را در یک فضا آپلود کنید و آدرس آن را در کد زیر قرار دهید

<link href="http://adres-shoma/blogskin.ico" rel="shortcut icon">

این کد را باید حتما بین عبارت های <head> و </head قرار دهید (در سطر های اول کد قالب عبارت <  <head  را پیدا کنید و کد آیکون را در سطر بعدی این عبارت قرار دهید). پس از انجام این مراحل ، صفحه سایت خود را باز کنید تا آیکون را در کنار آدرس سایت (در برخی مرورگر ها هم کنار عنوان سایت) ببینید.
توجه کنید که در اکثر مرورگر ها بلافاصله بعد از درج این کد در قالب ، آیکون نمایش داده می شود اما گاهی اوقات  بعد از مدتی (معمولا بین ۲روز تا یک ماه) نمایش داده خواهد شد.


منتظر آموزش های بعدی ما باشید 

اگر از آموزش فوق رضایت دارید لطفا نظر خود را برای ما ارسال نمایید